DMYO Mezuniyet Ek Sınavı / Not Yükseltme Sinavına Girecek Olan Öğrencilerin Dikkatine

27 Ocak 2023 Cuma

DMYO MEZUNİYET EK SINAVI / NOT YÜKSELTME SINAVINA GİRECEK OLAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE:

Değerli Öğrencimiz,

DMYO Not Yükseltme Sınavları ve Mezuniyet İçin Ek Sınavlar aşağıda verilen tarihlerde olması planlanmaktadır.

1. 06-07 Şubat 2023 Mezuniyet İçin Ek Sınavlar,
2. 20-22 Şubat 2023 Not Yükseltme Sınavları.

Mezuniyet İçin Ek Sınavlar: Mezun olabilmek için  en fazla iki dersi kalan öğrenciler(FF/FD), dersin devam koşulu sağlanmış ve yarıyıl içi çalışmaları yapılmış olmak kaydıyla ilgili yönetim kurulu kararı ile  ek mezuniyet sınavına girebilirler. Ek mezuniyet sınavından alınacak başarı notu en fazla CC olabilir. Ek mezuniyet sınavında başarılı olamayan öğrencinin ilgili dersi yeniden alması gerekir.

Not Yükseltme Sınavları: Mezun olabilmek için bütün derslerden geçer not aldıkları halde GNO’ları 2.00’nin altında kalan öğrenciler GNO’larını yükseltebilmek için daha önce alıp şartlı başarılı oldukları (DD/DC) derslerden not yükseltme sınavına girebilirler. Bu sınavda alınan notun karşılığı olan harfli not final sınavı notu olarak transkriptlere işlenir. Bu hak iki defa kullanıldığı halde GNO’sını yükseltemeyenler şartlı başarılı olduğu ders veya dersleri tekrar ederler.

Her iki sınav haklarınız için DMYO web sayfamızda yer alan formlar kısmından (https://www.pirireis.edu.tr/formlar-2) durumunuza uygun formu doldurarak;

Mezuniyet Ek Sınavları için 02 Şubat 2023 12:00'ye  kadar,

Not Yükseltme Sınavları için 16 Şubat 2023 12.00'ye kadar dmyo-mudurluk@pirireis.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Başvurularınız, Danışmanlar ve DMYO Müdürlüğünce incelendikten sonra sınav planına dahil edilecektir. Bu nedenle, belirtilen tarih ve saatten sonra gönderilecek başvurular işleme alınmayacaktır.

Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü