2023-2024 Öğretim Yılı Erasmus+ Dil Sınavı Duyurusu

7 Aralık 2022 Çarşamba

Erasmus+ öğrenim ve staj hareketliliği programlarından yararlanmak isteyen ve ek kontenjan ile bahar döneminde Öğrenim Hareketliliğine katılacak öğrencilerimiz için Üniversitemiz İngilizce Hazırlık bölümü tarafından düzenlenecek olan Erasmus Dil Sınavı 27 Aralık 2022 Salı tarihinde Deniz (sahil) Kampüsü‘ndeki A blok 3. kat dersliklerinde yapılacak ve saat 09:30’da başlayacaktır. “Reading”, “Listening” ve “Writing” alanlarında yapılacak dil sınavına katılmak isteyen öğrencilerimizin 26 Aralık 2022 saat:16:00 tarihine kadar erasmus@pirireis.edu.tr adresine mail atarak aşağıdaki bilgileri iletmeleri gerekmektedir:

İsim, Soyisim, Öğrenci No, Bölüm, Sınıf, Genel Not Ortalaması. 

Ayrıca; e-devlet üzerinden ya da https://erasmusbasvuru.ua.gov.tr/ adresinden de başvurunun yapılması rica olunur.

Staja gidecek öğrencilerimiz düşünülerek Erasmus başvuru dönemi öncesine alınan İngilizce sınavına girecek olan öğrencilerimiz, başvuru tarihleri açıklandığı zaman elden veya staj için ayrılmışlarsa e-mail yoluyla başvuru belgelerini iletebilirler.         

Başvuru dönemiyle ilgili olarak öğrencilerimizden Üniversitemiz web sayfasındaki duyuruları takip etmelerini ve https://erasmusbasvuru.ua.gov.tr/ adresinden başvuru yapmalarını rica eder, sınava girecek öğrencilerimize başarılar dileriz.

 PRU Erasmus Koordinatörlüğü