08-09 Eylül 2022 İngilizce Yeterlilik Sınav Duyurusu

6 Eylül 2022 Salı

NOT: 05 Eylül 2022 tarihinde yapılan İngilizce STS sınavında 50 ve üzeri puan alarak İngilizce Yeterlik Sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin listeleri ve sınav bilgileri ektedir.

Pîrî Reis Üniversitesi İngilizce Hazırlık Bölümü

2022-2023 İngilizce Yeterlik Sınavı Esasları ve Kuralları

Pîrî Reis Üniversitesi (PRU) İngilizce Hazırlık Bölümünde 08-09 Eylül 2022 tarihlerinde uygulanacak İngilizce Yeterlik Sınavında (İYS) öğrencilerimizin uymaları gereken kural ve esaslar şunlardır:

08 Eylül 2022 – Yazılı Sınav

İYS yazılı bölümü, öğrenci mevcudunun yarısı sabahçı (08.50-12.15), diğer yarısı öğlenci (13.00-16.25) olacak şekilde iki oturum halinde uygulanacaktır. Sabahçı ve öğlenci sınav grupları için ayrıntılı bilgiler (isim listeleri, saat ve sınav salonu) ekteki listelerde görülebilir. (Sınavlar süresince web sayfamızdaki duyuruların takibi önemlidir.)

Öğrencilerimiz, PRU Hazırlık kampüsünde girişte görevli personelin ve sınav gözetmenlerinin bildirdiği yönergeleri takip etmelidir.

Öğrencilerimize refakat eden velilerin okul binasına girmelerine izin verilmeyecektir. Velilerin ayrıca okul binası çevresinde toplanmamaya özen göstermeleri beklenmektedir.

Yığılmayı önlemek amacıyla, öğrencilerimiz Hazırlık binasına aşamalı bir şekilde giriş yapacaklardır. Sınav salonlarına sınav gözetmenlerinin yönergeleri doğrultusunda gireceklerdir.

Öğrencilerimiz resimli kimlik belgelerini ve eğer varsa PRU öğrenci kimlik kartlarını getirmelidir.

Her öğrenci kendine ait kırtasiye malzemesini (kurşunkalem, silgi, kalemtraş) yanında getirecektir. Bu malzeme okul tarafından sağlanmamaktadır.

Öğrenciler sınavın ilk 30 dakikasında sınav salonundan ayrılamazlar. Sınavın ilk 30 dakikasından sonra salona öğrenci kabul edilmez.

Sınavın ilk bölümü olan dinleme bölümüne yetişemeyen öğrenci iki dinleme parçası sürerken salona giremez, sadece iki parça arasında ya da bitiminde sınava girebilir.

Sınav süresince tuvalet/lavabo vs. ihtiyacı için sınav salonundan ayrılmaya izin verilmeyecektir, ancak sınavın 105 dakikalık test bölümünün sonunda 10 dakika mola verilecektir.

Öğrenciler sınav başlamadan önce cep telefonlarını ve tüm akıllı elektronik cihazlarını (kapalı konumda) sınav gözetmenlerine teslim edeceklerdir..

09 Eylül 2022 – Konuşma Sınavı

İYS konuşma bölümü 09.00-16.30 saatleri arasında uygulanacaktır. Eş zamanlı gruplar halinde her öğrenciye 10 dakika süre tahsis edilecek ve bu planlama (her öğrenci için planlanan saat ve salon) web sayfamızda yazılı sınavdan önceki gün duyurulacaktır. Tahsis edilen vakitler ardışık olduğu için planlamaya uygun şekilde öğrencilerin tam vaktinde sınav salonunda hazır bulunmaları önemlidir.

İngilizce Yeterlik Sınavının sonucunda 60 puan ve üzeri alan öğrenciler İngilizce Hazırlık programından muaf olarak doğrudan bölümlerine yerleştirilirler.

Başarılar dileriz.

Sabah Oturumu Öğrenci Listesine Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.

Öğle Oturumu Öğrenci Listesine Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız.