2022 yılı CFA Burs Başvuruları

23 Mayıs 2022 Pazartesi

Değerli öğrencilerimiz,

Bildiğiniz gibi Piri Reis Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü CFA Institute tarafından 2021 yılında “CFA Affiliated University” olarak kabul edilmiştir. Bu işbirliğinin sağlamış olduğu avantajlardan bir tanesi de CFA Institute tarafından öğrencilerimize sağlanan burs imkanlarıdır.

2022 yılı bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerimizin aşağıda belirtilen başvuru evraklarını Arş. Gör. Yasin Enes Aksu’ya (yeaksu@pirireis.edu.tr) en geç 31.05.2022 tarihine kadar iletmesi gerekmektedir.

1.Başvuru dilekçesi

2.Transkript

3.Özgeçmiş

CFA tarafından sağlanan burs imkanından 3 öğrencimiz faydalanabilecek olup, bu ilan lisans ve yüksek lisans öğrenimi halen devam eden tüm fakülte ve enstitü öğrencilerine açıktır. Bursun kapsamı program kayıt ücreti olan 450 USD’nin tamamı ve 700 USD olan Seviye-1 sınavı başvuru ücretinin yarısından oluşmaktadır. Adayların belirlenmesi sonrasında Eylül-Ekim aylarında sınava yönelik bir seminer programı da planlanmaktadır. 2022 yılında sınavı başarı ile geçenlerin katılım payının yarısı da sınav sonucunun ibrazı karşılığında CFA Istanbul tarafından karşılanacaktır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

www.cfainstitute.org

https://www.cfasociety.org/istanbul/Pages/default.aspx

https://www.cfasociety.org/istanbul/Documents/CFA%20Program%20Sunum%20April%202022.pdf