Ukrayna’daki Savaşta Mağdur Olan TC Uyruklu Üniversite Öğrencilerine Eğitim İmkanı

22 Mart 2022 Salı

Ukrayna’daki savaşta mağdur olan T.C. uyruklu üniversite öğrencilerine Piri Reis Üniversitesi tarafından kontenjan uygunluğuna göre 2021-2022 bahar döneminden itibaren  Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik kapsamında “Değişim programları ve özel öğrenci olarak ders alma MADDE 22 (8) kapsamında özel öğrenci olarak eğitim alma imkanı sunulacaktır.

Özel öğrenci statüsünde üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin başvuru için nbahadir@piririeis.edu.tr adresine:

Başvuru Formu

Başvuru formunu indirmek için buraya tıklayınız.

İlgili Üniversitede kayıtlı olduğunu gösteren kabul belgesi

Öğrenci belgesi

Not Dökümü

Pasaport

Ülke giriş çıkışlarını gösteren e-devlet çıktısı ( https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-yurda-giriscikis-belge-sorgulama )

Öğrenci kimlik kartı

Nüfus cüzdanı fotokopisi

Evrakların temininde sorun yaşayan öğrenciler için zorunlu olarak kabul belgesi, Pasaport, ülkeye giriş çıkışlarını gösteren e-devlet belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenecektir.

Bir yarıyılda üç veya daha fazla ders alan öğrenciler o yıl üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ödedikleri dönem öğretim ücretini öderler.

  • Eğitim-Öğretim ücretleri,
  1. İki ders alacak öğrenciler için her bir dersin kredisi için kredi başına ücret ödemesi,
  2. İki dersten fazla alacak öğrencilerin ise dönem ücreti ödemeleri gereklidir. Aşağıdaki tabloda öğrenim ücretleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOT: Kayıt yaptırıp sonradan kayıt sildirmek isteyen öğrencilere ücret iadesi yapılmayacaktır.