Özyeğin Üniversitesi BİGG Çağrısı Tanıtımı ve Toplantı Talebi

22 Ekim 2021 Cuma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı

 

Sosyal Medya Metni:

* @pirireisuni ve @girisimfabrika ile gerçekleştirilecek olan Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı Yeşil Büyüme Çağrısı Bilgilendirme Toplantısı'na davetlisiniz.

* 25 Ekim Pazartesi, 15:00  

* Etkinliğe kayıt linki: https://bit.ly/GFPiriReisBİGG

#yeşilbüyüme #girisimcilik

 

Duyuru & E-posta Metni:

Konu: Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı Yeşil Büyüme Çağrısı Başvuruları Devam Ediyor!

Metin:

Değerli Öğretim Üyelerimiz,

Daha sürdürülebilir bir gelecek için yeşil ekonomi ve yeşil büyüme alanında fikirlerinizi geliştirebileceğiniz ve finansal destek olanağından faydalanabileceğiniz “Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı Yeşil Büyüme Çağrısı” başvuruları devam ediyor!

Bu kapsamda, Girişim Fabrikası tarafından üniversitemizde yer alan akademik personellere ve öğrencilere yönelik odak grup toplantısı düzenlenmektedir. Bilgilendirme toplantısının, Zoom uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirilmesi ve 20 dk’lık bir sunum ardından soru-cevap şeklinde ilerlemesi planlanmaktadır.

TÜBİTAK BİGG Programı kapsamında girişimcilerin 200Bin TL karşılıksız finansal desteğin yanı sıra Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası tarafından sunulan girişimcilik eğitimleri, deneyimli mentorlarla etkileşim, firmalara erişim ve kapsamlı iş planı yazımı danışmanlığı olanaklarından faydalanabileceksiniz.

Eğer aşağıdaki tematik alanlardan birine dokunan teknoloji odaklı bir iş fikriniz varsa ve bunu başarılı bir girişime dönüştürmek istiyorsanız Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programına başvuru için acele edin!

§     İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik: İklim Değişikliği, Karbon salımı ve Sera Gazı Emisyonlarının Düzenlenmesi Amacına Katkı Sunacak Çalışmalar,

§     Temiz ve Döngüsel Ekonomi,

§     Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı,

§     Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım: Tarladan Sofraya Sürdürülebilir Tarım,

§     Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım.

Finansal ve girişimcilik desteklerinin yanı sıra Amazon, Oracle, IBM, İyzico, Hubspot for Startups ve Unicorn Platform gibi teknoloji sağlayıcılarının hizmetlerinden ücretsiz veya yüksek indirimlerle faydalanmak için bu programı kaçırmayın!

 

Kimler başvurabilir;

 

Programa herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programına kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun kişiler aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurularını gerçekleştirebilir:

§     Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,

§     Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

*TÜBİTAK tarafından düzenlenen veya TÜBİTAK’ın paydaşı olduğu yarışmalarda, 1.’lik, 2.’lik veya 3.’lük ödülü almaya hak kazanan girişimci adaylarına 2. Aşama panel değerlendirmesi sonrasında panel puanına ek olarak ödül puanı verilecektir.

25 Ekim, Pazartesi günü saat 15:00’de düzenlenecek olan bilgilendirme toplantısı için aşağıdaki bağlantı bilgilerini kullanabilirsiniz.

Zoom Kayıt: https://ozyegin-edu-tr.zoom.us/meeting/register/tJMocuutrDoqEtaEdXxmgmk0JsWAikSOCHlI

Meeting ID: 975 5252 1082

Etkinlik Dili: Türkçe

İş fikri başvurunuzu 1 Kasım gününe kadar https://bigg.girisimfabrikasi.com/  adresinden tamamlayabilir ve olası sorularınızı Girişim Fabrikası ekibiyle girisimcilik@ozyegin.edu.tr adresinden paylaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Girişim Fabrikası BİGG Hızlandırma Programı Ekibi