Erasmus+ Programı Bağımsız Dış Uzman Başvuruları Duyurusu

7 Ocak 2019 Pazartesi

Erasmus+ Programı Bağımsız Dış Uzman Başvuruları Duyurusu

T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus+ Programı kapsamında yürütülen proje tekliflerinin, proje raporlarının, proje ürün ve sonuçları ile diğer her türlü materyalin değerlendirilmesi, projeler ile bağlantılı inceleme, analiz, izleme ve takip ve diğer faaliyetlerin yürütülmesi amacıyla, Program ihtiyaçları doğrultusunda bağımsız dış uzman havuzunun yeni başvurular alınarak genişletilmesi planlanmaktadır. 
 

Dış uzmanlık için son başvuru tarihi 21/01/2019 saat 12:00 olup başvurular online olarak alınacaktır. İlgili tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.  Mevcut havuzda bulunan bağımsız dış uzmanların tekrar başvuru yapmaları gerekmemektedir
 

Dış uzman başvuru şartlarını ve usullerini, görevlerini, başvuruda istenen belgeleri, çalışma sürelerini ve çalışma şekillerini içeren kapsamlı bilgileri içeren "Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanları için Erasmus+ Programı Bağımsız Dış Uzman Çağrısı" metni için tıklayınız.

Başvuru yapmak için, başvuru sahibinin TURNA sistemine “Chrome” tarayıcısı üzerinden erişim sağlaması gerekmektedir. TURNA sistemindeki başvuru formuna ulaşmak için adayların önce sisteme kaydolmaları gerekecektir. TURNA sistemine giriş yapıldıktan sonra, “Başvuru İşlemleri” menüsündeki “Dış Uzman Başvuru Formu” bağlantısına tıklanarak başvuru işlemi başlatılacaktır. Başvuru yapmak üzere TURNA sistemine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.