Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girişimcilik Projesi

15 Şubat 2019 Cuma

TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Genç Gelişim Derneği işbirliğiyle düzenlenecek olan Engellilere Yönelik Teknoloji Temelli Girişimcilik Projesi eğitimleri için başvuru süreci başlamıştır.

Özellikle teknoloji temelli iş fikri olan engelli bireylerin başvurabileceği eğitimler sonucunda adayların girişimcilik konusunda bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için gerekli danışmanlık desteğinin sağlanması hedeflenmektedir.

Eğitimlere başvurabilmek için herhangi bir eğitim düzeyi veya engellilik oranı şartı aranmamaktadır.

 Adaylarda aranan tek şart teknolojiye dayalı bir iş fikrine sahip olmalarıdır. Eğitim programları sürecinde bu fikirlerin geliştirilerek uzun vadede hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında katılımın ve erişimin daha geniş olabilmesi adına biri uzaktan diğeri yüz yüze olmak üzere iki eğitim modülü tasarlanmıştır. Engelli girişimci adayları özel ihtiyaç durumlarını da dikkate alarak ister uzaktan eğitim programına, ister yüz yüze eğitim programına ve isterlerse de her ikisine birden başvurabilirler. Sadece yüz yüze eğitim programına katılım için başvuran tüm adaylar uzaktan eğitim programının ilk iki modülüne katılmaları gerekmektedir.

Başvurularınızı 18 Şubat 2019 tarihine kadar aşağıda belirtilen link üzerinden online başvuru formu

aracılığıyla yapabilirsiniz. Katılım ücretsizdir.

http://www.entrepreneurable.site/tr/basvuru/