GEMİ ve DENİZ TEKNOLOJİSİ Dergisine Makale Daveti

8 Aralık 2019 Pazar

Gemi Mühendisleri Odası tarafından ilk sayısı Nisan 1955 tarihinde yayınlanan GEMİ MECMUASI, Nisan 1975 tarihli 59. sayısında GEMİ MÜHENDİSLİĞİ ve Ekim 2002 tarihli 157. sayısında GEMİ ve DENİZ TEKNOLOJİSİ adı ile yayın sürecine devam etmektedir. GEMİ VE DENİZ TEKNOLOJİSİ Ekim 2016 tarihinden bu yana Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapan hakemli uluslararası bir bilimsel dergi konumuna geçmiştir. Dergimizin uluslararası adı GMO JOURNAL OF SHIP AND MARINE TECHNOLOGY (GMO SHIPMAR) olmuştur. Dergi elektronik ve kısıtlı sayıda kâğıt baskı olarak yayınlanmaktadır.

GEMİ ve DENİZ TEKNOLOJİSİ Ocak 2020 sayımızda aşağıdaki makaleler yer alacağını bilgilerinize sunarken, indeks kapsamına girmemiz açsından makale çeşitliliğimizi artırmayı arzuluyoruz.
Ocak ayı içerisinde yayınlanmak üzere makalelere ihtiyacımız bulunmaktadır.

Çokyaşar E., Beji S., "Açık Deniz Rüzgar Çiftliklerinin Mali Açıdan İncelenmesi"
Anders Östman, Kourosh Koushan, Luca Savio, "Study on Additional Ship Resistance due to Roughness using CFD"
Onur Usta, "Investigation of Cavitation Erosion Characteristics of Materials by Accelerated Erosion Tests"
Volker Bertram, "Some Fairy Tales in Performance Monitoring Revisited".  
Murat Özdemir, "Stifnerli Panellerin İki Eksenli Yükleme Altında Burkulma/Göçme Davranışlarının İncelenmesi"

Makaleler hakem değerlendirmesinden geçirileceği için başvuru ve değerlendirme sonucunda son hali verilecek makalenin erkenden hazırlanması rica olunur. Makale gönderme adresimiz: www.GMOShipMar.org.
Yollanacak makalelerin sadece ilk sayfasında;
Türkçe tam metin makale hazırlandığında İngilizce Başlık, Özet ve anahtar kelimeler,
İngilizce tam metin makale hazırlandığında ilk sayfada Türkçe Başlık, Özet ve anahtar kelimeler yer alması gerektiğini hatıırlatmak isteriz.

 

Ayrıntılı bilgi ve Dergi sayılarına ulaşım için bağlantıları kullana bilirsiniz . www.GMOShipMar.org, www.gmo.org.tr/gemi-ve-deniz-teknolojisi-dergisi